Opoja.net

Gruaja dizajnon shamitë e fitnesit për të inkurajuar gratë me ngjyrë

Gruaja dizajnon shamitë e fitnesit për të inkurajuar gratë me ngjyrë

Biind London është marka e parë e këtij lloji për të kujdesur për të gjitha llojet dhe tekstilet, transmeton lajmi.net.

Gama e veshjeve kulturore gjithëpërfshirëse përfshin dy shirita, një shall të kokës, shkruan Metro. Krijuar nga Kayleigh Benoit, ajo shpreson që gamën e saj të re të produkteve do ta bëjnë sportin dhe palestrën më të arritshme për gratë me ngjyrë.

Sipas Sport England, 40% e grave thonë se janë lënë jashtë duke ushtruar tërësisht për shkak të frikës nga gjykimi, dhe gratë me ngjyrë dhe aziatike janë grupet që kanë më pak gjasa të marrin aktivitete të mjaftueshme fizike çdo javë.

Një studim i vitit 2011 zbuloi se 45% e grave me ngjyrë shmangin ushtrimet për shkak të flokëve të tyre. /Lajmi.net/

NASA publikon pamjet e uljes së anijes kozmike në Mars

Opoja.net

Kosovarja zyrtarisht në Guinness me flamurin më të madh shtetëror në origami

Opoja.net

Video qesharake: Zbulohet se si ‘votojnë’ të vdekurit në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net