Opoja.net

Gurabije shtëpie

Kuzhina
Gurabije shtëpie
1
Vezë
1
Gotë sheqer
1
Gotë vaj
1
Gotë kos
5
Gota miell
1
Pluhur për pjekje
Sheqer vanilë
  1. Vezët, vajin, kosin, sheqerin dhe sheqerin vanilë i përziejmë në një enë së bashku. Ia shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekje së bashku. Klëtë masë fillojmë e përziejmë dhe ngjeshim me dorë, derisa të kemi fituar brum të butë.
  2. Tepsinë e lyejmë me vaj ndërsa furrën e lëshojmë të ngrohet në 200 gradë C.
  3. Duart i lyejmë me vaj, dhe e marrim copa copa brumin ashtu me duar me vaj bëjmë toptha dhe i vendosim në tepsi. Sa herë krijojmë toptha duart duhet t’i kemi me vaj.
  4. I fusim për pjekje, dhe janë gati kur të skuqen lehtësisht.

Bukë e shijshme me patate, kanellë dhe kakao

Merlinda Guraj

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

Merlinda Guraj

Si të përgatisni omëletë të përsosur: Sekreti qëndron te përbërësit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net