Opoja.net

Hajni nga Kukësi, paraburgoset në Prizren

Kronika
Hajni nga Kukësi, paraburgoset në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren, ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit për vjedhje nga Kukësi i Shqipërisë.

Ai dyshohet se në vitin 2014 rrethe orës 03.57 minuta në rrugën “Agron Bytyqi” në Prizren , me përdorimin e forcës dhe kanosjes serioze për të sulmuar jetën apo trupin e të dëmtuarit me iniciale J.B. e përvetëson pasurin e luajtshme nga i dëmtuari me qëllim që t’i sjell vetës dobi pasurore të kundërligjshme.

“ I dyshuari hyn i maskuar me armë në kazino “Kajot” së bashku me një person të panjohur i cili me vete kishte mjetin e rrezikshëm – thikën dhe duke e kërcënuar grabisin një shumë të konsiderueshëm parash dhe një telefon mobil,,samsung,, dhe ikin nga vendi i ngjarjes”, njofton zëdhënësja e Gjykatës në Prizren, Afërdita Kicaj.

“Andaj duke e pasur parasysh peshën dhe pasojat që i ka kjo vepër penale, mënyrën dhe rrethanat nën të cilat është kryer ky veprim kundërligjor dhe i njëjti për një kohë ka qenë në arrati Gjykata i caktoj masën e paraburgimit në kohëzgjatje për një muaj”./PrizrenPress.com/

Zhduket një vajzë në Prizren, rasti lajmërohet nga babai

Opoja.net

Arrestohen edhe dy persona për vrasjen e 15 vjeçarit në Prizren

Opoja.net

Varroset 15-vjeçari që u vra me thikë në Prizren, babai i tij përlot me fjalët

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net