Haradinaj flet për rrezikun nga Serbia: Ata po armatosen

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj mbrëmë ka folur për zhvillimet e fundit në vend.

Haradinaj ndër të tjera ka folur edhe për rrezikun që Kosova ka nga Serbia, gjersa ka theksuar se përderisa Serbia po furnizohet me municion, tek ne kujdesemi se kush po e ndërton shtëpinë më së bukuri.

“Na po kënaqemi, qetu po i marojmë shpijat e bukura, e Serbia po armatoset me armë. Siguria është e para. Kur s’ke siguri, s’ke as kulturë, e as arsim e as kurgjo. Është ardhë koha konkret me shku në tema, e jo me fol paushall. Me fol këtë temë e atë temë. Me i bë njerëzit e Zotë’’, ka thënë ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-