Opoja.net

Haradinaj tregon si e bindi Haxhi Shalën që ta votojë Qeverinë Hoti

Haradinaj tregon si e bindi Haxhi Shalën që ta votojë Qeverinë Hoti

Haradinaj tregon si e bindi Haxhi Shalën që ta votojë Qeverinë Hoti

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka folur para mediave lidhur me takimin që pati me Haxhi Shalën, shefin e grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, raporton Gazeta Express.

Para mediave, Haradinaj ka folur lidhur per atë se si ka arritur që ta bindë Shalën për të ndryshuar votën ndaj Qeverisë në krye me Avdullah Hotin.

“Me Haxhi Shalën kur kam qenë komandant i TMK-së në Prizren, kemi qenë bashkë me të. thash unë do ta qes votën pro, a po ja jep edhe ti, tha po”, ka deklaruar Haradinaj.

Shefi i grupit parlamentar të Nismës, Haxhi Shala ka deklaruar sot se pas një takimi që pati me të parin e shtetit dhe kreun e AAK’së, ka vendosur që të ndërrojë qëndrimin e tij sa i përket votës ndaj Qeverisë Hoti.

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net