Hoti: Pavarësimi energjetik është sukses i përbashkët i Kosovës dhe miqve ndërkombëtarë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kryeministri Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pavarësimi energjetik është sukses i përbashkët i Kosovës dhe miqve ndërkombëtarë.

Sipas tij KOSTT-i i ka plotësuar të gjitha kushtet e parapara me marrëveshje dhe tani po operon i pavarur.

“Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të Energjisë̈ Elektrike të Kosovës, hapi një kapitull të ri brenda bllokut Shqipëri-Kosovë. Mbështetja e Qeverisë për sektorin energjetik do të jetë maksimale, ngase stabiliteti energjetik është parakusht për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik të vendit, rritje të investimeve të brendshme dhe atyre të jashtme, si dhe në funksion të mirëqenies së qytetarëve”, ka thënë ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-