Opoja.net

Hoti prezanton ekipin e ministrave të LDK-së, Selmanaj zëvendëskryeministër

Hoti prezanton ekipin e ministrave të LDK-së, Selmanaj zëvendëskryeministër

Një ditë para seancës së Kuvendit, ku pritet votimi i Qeverisë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e ministrave të ardhshëm.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së kryesisë së partisë së tij, ka thënë se kanë bërë përgatitjet për seancën e nesërme, ku pritet të votohet Qeveria Hoti.

Si ndikon vendbanimi juaj që të keni një jetë më të mirë?

Mustafa u shpreh i bindur që nesër do të votohet qeveria Hoti teksa shtoi se nuk ka nevojë për një qeveri të tranzicionit

Ndërsa, i mandatuari për Kryeministër, Avduallah Hoti ka treguar se kush do të jetë në kabinetin e tij qeveritar, ku LDK do të ketë shtatë ministra dhe një zëvendëskryeministër, transmeton Telegrafi.

Driton Selmanaj – zëvendëskryeministër

Hykemte Bajrami – Ministër i Financave

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes

Vlora Dumoshi – Ministrre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Agim Veliu- Ministrër i Punëve të Brendshme

Arban Abrashi- Ministrër i Infrastrukturës dhe Ambientit

Armend Zemaj- Ministrër i Shëndetësisë

Besian Mustafa – Ministrër i Bujqësisë

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net