Opoja.net

Informatë e rëndësishme nga KEDS

Si pasojë e një avarie në rrjet, një pjesë e lagjes Arbëria në Prishtinë aktualisht është pa furnizim me energji elektrike

Linja nëntokësore 10 kV, e cila furnizon një pjesë të lagjes Arbëria, në pasditën e sotme ka dalur nga funksioni si pasojë e një avarie, e cila ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.

Ekipet e KEDS kanë dalur menjëherë në terren, ku kanë lokalizuar prishjen dhe po punojnë me intenzitet të lartë për ta sanuar në kohën më të shpejt të mundshme.

Kabllot nëntokësore të cilat janë djegur pritet të zëvendësohen me të reja, andaj ky proces mund të marrë kohë.
KEDS do ju mbajë të informuar nga terreni lidhur me këto punime.

Njëkohësisht, kërkojmë mirëkuptim nga konsumatorët e zonës e cila furnizohet nga kjo linjë.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net