Juventusi interesohet për Emerson

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

‘Zonja e Vjetër’ ka shfaqur interesim për mbrojtësin e krahut të djathtë, të Tottenham, Emerson Royal.

Sipas raportimi të ‘Tuttosport’, Juventus ka shprehur interesim për transferimin e Emerson në Serie A.

Mësohet se ‘Zonja e Vjetër’ ka nisur kontaktet me 23 vjeçarin dhe do t’i bëjë ofertë zyrtare Tottenhamit për transferimin e tij gjatë janarit.

Për Emersonin, Juventusi është gati të ofrojë 30 milionë euro.

Këtë edicion, ai ka një asistim në 17 ndeshje për Tottenhamin, ekip më të cilin ka kontratë deri në vitin 2026.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-