Opoja.net

Kaq para ka grumbulluar TRUST-i që 18 vite

Aktuale
Kaq para ka grumbulluar TRUST-i që 18 vite

Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka njoftuar për vlerën e grumbullimit të parave në 18 vitet e fundit.

Që nga viti 2020 TRUST-i menaxhon me parat e pensioneve kosovarë.

Ky institucion ka bërë të ditur se që 18 vjet pas fillimit të punës ka arritur të grumbullojë nën menaxhim 2 miliardë euro. Saktësisht vlera e arritur është 2,000,392,099 euro, deri më tani.

“Prej themelimit e deri në këtë datë kthimi bruto nga investimi i mjeteve ka arritur në rreth 470 milionë euro. Suksesi na gëzon, e ai iu takon gjithë kontributdhënësve!”, ka bërë të ditur TRUST-i.

Loading...

Mos i humb

Edhe 75 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 38 pacientë të tjerë

G K

GJASHTË VIKTIMA DHE 182 RASTE TË REJA ME COVID-19, SHËROHEN 33 PACIENTË

G K

Pas Labit edhe kjo aktore nuk beson që ka virus!

G K

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, do të na bëjnë presion të madh për Kosovën, ka plane që s’na i kanë treguar

G K

Hoti bën të ditur masat e reja të Qeverisë ndaj Covid-19

G K

Ky është çmimi i orës që e mban në dorë Afrim Muqiqi

G K
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net