Opoja.net

KEDS mobilizon dhjetëra ekipe në terren pas përkeqësimit të motit

Aktualisht, disa pjesë të vendit po ballafaqohen me mot të ligë. Si pasojë e breshërit të madh dhe erërave kanë filluar të paraqiten edhe avari në rrjet.
KEDS menjëherë ka mobilizuar dhe angazhuar dhjetëra ekipe në terren për të identifikuar dhe sanuar këto avari në kohën më të shpejtë të mundshme.
KEDS u bën apel konsumatorëve që në rast se shohin avari në rrjet, asessi të mos i afrohen por menjëherë të kontaktojnë Qendrën e Thirrjes në 0800 791 00.

Katër vatra të zjarrit janë aktive në Kosovë

Opoja.net

Përhapja e zjarreve në Kosovë, kjo është vatra më serioze

Opoja.net

Kurti: Mërgata, pjesë thelbësore e zhvillimit të qëndrueshëm

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend