Këto janë dy takimet që zhvillohen sot në Kampionatin Botëror

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Dy takime zhvillohen sot në Kampionatin Botëror, përcjell albinfo.ch.

Kampionati Botëror po i afrohet edhe përfundimit të fazës së 1/8-ës së finales.

Dy ndeshje janë në orar që zhvillohet sot, në intervale të ndryshme kohore.

Nga ora 16:00, në stadiumin “Education City Stadium”, do të takohen Maroku dhe Spanja.

Furia e Kuqe është favorite në letër, por që në futboll asgjë nuk mund të parashikohet.

Nga ora 20:00 do të kemi një takim edhe më interesant, pasi Zvicra e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Ardon Jasharit takohet me Portugalinë, në stadiumin “Lusail Iconic Stadium”.

Fituesit nga këto takime do të luajnë me njëri-tjetrin në çerekfinale.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-