Kjo është gjendja në pikëkalimet kufitare të Kosovës

Opoja.net Opoja.net Kosova

Qytetarët që kanë kaluar nëpër pikat kufitare mëngjesin e kësaj së marte, pothuajse kanë kaluar pa pritje të gjata.

Vetëm në Merdarë dhe te Dheu i Bardhë ka pasur kolona, që ka qenë deri në 200 metra. Në Merdarë pritjet në dalje kanë qenë deri në 40 minuta, ndërkaq te Dheu i Bardhë deri në 20 sosh.

Derisa në Vërmicë kolona ka deri në 30 metra, ku qytetarët kanë pritur 5 deri 10 minuta.

Pritjet nëpër pikat tjera, qoftë në hyrje apo në dalje, janë deri në pesë minuta.

Kjo është gjendja në secilën pikëkalim kufitar:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-