Opoja.net

Komuna e Dragashit nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Eko Regjionin për mbledhjen e mbeturinave në vendet publike

Kryetari i Komunës së Dragashit Shaban Shabani dhe Kryeshefi Ekzekutiv i KRM “Ekoregjioni” Nehat Basha nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për mbledhjen e mbeturinave nëpër vende publike: rrugë, trotuare, shkolla, sheshe, QKMF e AMF dhe të dërgohen në deponinë e mbeturinave.

Ndersa Kryeshefi Ekzekutiv Nehat Bersha thot se në emër të marrëveshjes KRM “Ekoregjioni” do të bëjë dhe larjen me ujë të rrugëve kryesore në qendër të qytetit të Dragashit transmeton mediat lokale.

5445
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Në këtë takim u diskutua edhe për mundësinë e rritjes së investimeve nga niveli qendror në fushën e mbrojtjes së ambientit në komunën tonë.

 

Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net

Shi dhe vranësira, ndryshon moti në dy ditët e ardhshme

Opoja.net

Vetëvendosje në Dragash merr mbështetje nga Ministra e Deputetë të Kosovës për zgjedhjet lokale!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto