Komuna e Dragashit pa asnjë deputet në Kuvendin e Kosovës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kanë lënë disa komuna pa asnjë përfaqësues në Kuvendin e Kosovës. Në mesin e këtyre komunave është edhe komuna e Dragashit, shkruan Opoja.net.

Dragashi, Fushë Kosova, Lipjani, Obiliqi, Juniku dhe Hani i Elezit janë gjashtë komunat me shumicë shqiptare që nuk do të kenë asnjë përfaqësues në Kuvendin e Kosovës.

Ndërsa, janë rreth 15 komuna tjera që kanë nga 2 deri në 10 deputetë. Kurse, më së shumti përfaqësues në Kuvend do të ketë Prishtina, 20.

Më poshtë ua sjellim emrat e disa deputetëve të ndarë sipas komunave:

Prishtina: Memli Krasniqi, Albin Kurti, Visar Ymeri, Dardan Sejdiu, Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu, Fisnik Ismaili, Donika Kadaj-Bujupi, Liburn Aliu, Frashër Krasniqi, Qëndron Kastrati, Fitore Pacolli, Behgjet Pacolli, Lumir Abdixhiku, Arben Gashi, Teuta Rugova, Ismet Beqiri, Korab Sejdiu, Islam Pacolli, Doruntinë Maloku.

Prizreni: Nezir Çoçaj, Zafir Berisha, Luljeta Veselaj-Gutaj, Albulena Balaj-Halimaj, Mytaher Haskuka, Arbër Rexhaj, Drita Millaku, Driton Selmanaj, Anton Quni, Haxhi Avdyli.

Peja: Rrustem Berisha, Xhavit Haliti, Dukagjin Gorani, Ali Lajçi, Fatmire Kollçaku, Kujtim Shala, Besa Gaxherri, Hykmete Bajrami, Ramiz Kelmendi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-