Opoja.net

Komuna e Dragashit pa asnjë deputet në Kuvendin e Kosovës

Komuna e Dragashit pa asnjë deputet në Kuvendin e Kosovës

Zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kanë lënë disa komuna pa asnjë përfaqësues në Kuvendin e Kosovës. Në mesin e këtyre komunave është edhe komuna e Dragashit, shkruan Opoja.net.

Dragashi, Fushë Kosova, Lipjani, Obiliqi, Juniku dhe Hani i Elezit janë gjashtë komunat me shumicë shqiptare që nuk do të kenë asnjë përfaqësues në Kuvendin e Kosovës.

Ndërsa, janë rreth 15 komuna tjera që kanë nga 2 deri në 10 deputetë. Kurse, më së shumti përfaqësues në Kuvend do të ketë Prishtina, 20.

Më poshtë ua sjellim emrat e disa deputetëve të ndarë sipas komunave:

Prishtina: Memli Krasniqi, Albin Kurti, Visar Ymeri, Dardan Sejdiu, Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu, Fisnik Ismaili, Donika Kadaj-Bujupi, Liburn Aliu, Frashër Krasniqi, Qëndron Kastrati, Fitore Pacolli, Behgjet Pacolli, Lumir Abdixhiku, Arben Gashi, Teuta Rugova, Ismet Beqiri, Korab Sejdiu, Islam Pacolli, Doruntinë Maloku.

Prizreni: Nezir Çoçaj, Zafir Berisha, Luljeta Veselaj-Gutaj, Albulena Balaj-Halimaj, Mytaher Haskuka, Arbër Rexhaj, Drita Millaku, Driton Selmanaj, Anton Quni, Haxhi Avdyli.

Peja: Rrustem Berisha, Xhavit Haliti, Dukagjin Gorani, Ali Lajçi, Fatmire Kollçaku, Kujtim Shala, Besa Gaxherri, Hykmete Bajrami, Ramiz Kelmendi.

Në Dragash, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ndihmon familjet në nevojë!

Opoja.net

Disa fshatra të Dragashit nesër mbesin pa rrymë

Opoja.net

Ambasadori i Bullgarisë, Hristo Gudjev viziton Komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net