Opoja.net

Kosova lëshon targat “Historike”

Është realizuar kërkesa e kamotshme për lëshimin e targave historike për automjetet me vlerë muzeore në Kosovë.

Tani të gjitha ato automjete mund të pajisen me targa ku në to shkruan “HISTORIK”.

58
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Kështu kanë njoftuar nga grupi “Oldtimer Club Peja”, ku edhe ndanë pamje të targave të para historike të lëshuara nga Qendra e Regjistrimit.

“Pas shume viteve perkushtim dhe dedikim Klubi OCP , aritem ne piken e tabelave Historike te Kosoves per automjetet me vlere Muzeore dhe keto ne foto jan tabelat e para te leshuara nga qendra e Regjistrimit , flm te gjithe aktereve per realizinin dhe mberitjen ne kete pike qe edhe Kosova te ket keto lloj tabelash“, thuhet në njoftimin e tyre.

 

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto