Opoja.net

KQZ shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

KQZ shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Sot pritet të publikohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, shkruan Gazeta Sinjali.

Mbrëmë përfundoi procesi i numërimit të votave të ardhura me postë nga diaspora.

Ndërkaq, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha mbrëmë se rezultatet përfundimtare do të shpallen gjatë të enjtes.

“Rezultatet do të shpallen ditën e enjte më 4 mars. Do të përfshijnë rezultatet për të gjitha partitë, komunat, qendrat e votimeve dhe rezultatet e votimit me kusht dhe me postë”, tha Elezi.

Mbi 10 mijë persona kanë marrë vaksinën anti-Covid

Opoja.net

Kur do të lejohen dasmat në Kosovë?

Opoja.net

Vitia premton: Hoteleria dhe gastronomia hapen më 18 prill

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net