KQZ shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Opoja.net Opoja.net Kosova

Sot pritet të publikohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve nga Komisioni Qendror Zgjedhor, shkruan Gazeta Sinjali.

Mbrëmë përfundoi procesi i numërimit të votave të ardhura me postë nga diaspora.

Ndërkaq, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha mbrëmë se rezultatet përfundimtare do të shpallen gjatë të enjtes.

“Rezultatet do të shpallen ditën e enjte më 4 mars. Do të përfshijnë rezultatet për të gjitha partitë, komunat, qendrat e votimeve dhe rezultatet e votimit me kusht dhe me postë”, tha Elezi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-