Opoja.net

KQZ shpalli rezultatet përfundimtare në Dragash, ndryshime në asamblenë e PDK-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet për Asamble Komunale dhe Kryetar Komunash.

Në bazë te rezultateve përfundimtare, fitues i zgjedhjeve në Dragash është Shaban Shabani me 51.07 % ose 6 579 ndërsa Selim Kryeziu ka marrë 48.93 % ose 6 303 vota.

47
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Me zgjedhjen e Shaban Shabanit kryetar komune, në vend të tij në asamble komunale nga radhët e PDK-së do të zhvendoset Shpetim Hajredini i cili ka marrë 188 vota./Opoja Sot

Rezultatet perfundimtare

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto