Opoja.net

Kryetari i Gastronomëve: Nëse s’hapemi më 18 prill, pason protesta

Kryetari i Gastronomëve: Nëse s’hapemi më 18 prill, pason protesta

Kryetari i Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka reaguar pas lajmeve se masat anticovid mund të vazhdojnë edhe pas 18 prillit.

Kllokoqi paralajmëroi se nëse nuk lirohen masat për gastronomët më 18 prill do të ketë protesta.

“Më 18 prill nëse nuk hapemi pason protesta”, tha shkurt ai.

Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që gastronomia të mbyllet nga 7 deri më 18 prill por iu lejohet shërbimi “take-away”.

Mbi 10 mijë persona kanë marrë vaksinën anti-Covid

Opoja.net

Kur do të lejohen dasmat në Kosovë?

Opoja.net

Vitia premton: Hoteleria dhe gastronomia hapen më 18 prill

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net