Kurti mposht Hotin e Veliun në fshatrat e tyre

Opoja.net Opoja.net Kosova

Aq e thellë është humbja e LDK-së në këto zgjedhje, sa që as në vendlindjen e kandidatit të saj për kryeministër, Avdullah Hoti, ajo nuk po fiton.

Sipas rezultateve të cilat i ka siguruar lajmi.net nga Ratkoci i Rahovecit, aty VV ka mbi 100 vota më shumë se LDK.

VV ka 460 vota teksa LDK 335.Ndërkaq PDK ka 149 vota.

Më poshtë keni votat nga Ratkoci.

Lëvizja Vetëvendosje gjithashtu ka mposhtur Agim Veliun e LDK’së në fshatin e tij Bradash në Podujevë.

Nga numërimi i votave në qendrën e votimit në Bradash të komunës së Podujevës që ka siguruar Gazeta Express, Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 578 vota kurse LDK’ja ka fituar 395 vota.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-