Opoja.net

Kurti pas takimit me Kosnett: SHBA-të janë partner i pazëvendësueshëm i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur në takim sot ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të Qeverisë, Kosnett ka ururar Kurtin për marrjen e detyrës si dhe shprehu kënaqësi për arritjen e 24 mijë vaksinave antiCOVID në Kosovë.

128
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Ndërsa Kurti falënderoi diplomatin amerikan për vizitën si dhe për rolin e SHBA-së në sigurimin e kontigjentit të parë të vaksinave.

Po ashtu, ai tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partner i pazëvendësueshëm për Kosovën.

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dhe mbesin partner i pazëvendësueshëm për Republikën e Kosovës dhe popullin e saj përballë sfidave me të cilat ballafaqohet”, tha ndër të tjera Kurti./Gazeta Sinjali/

Policia serbe ia anulon holandezit të gjitha vulat hyrëse të Kosovës

Opoja.net

Para avionëve serbë, në Jarinje fluturoi një helikopter i KFOR-it

Opoja.net

Situata në veri/ Arrihet pajtueshmëri mes pozitës dhe opozitës për mbrojtjen e kufijve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto