Opoja.net

Kurti pas takimit me Kosnett: SHBA-të janë partner i pazëvendësueshëm i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur në takim sot ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të Qeverisë, Kosnett ka ururar Kurtin për marrjen e detyrës si dhe shprehu kënaqësi për arritjen e 24 mijë vaksinave antiCOVID në Kosovë.

Ndërsa Kurti falënderoi diplomatin amerikan për vizitën si dhe për rolin e SHBA-së në sigurimin e kontigjentit të parë të vaksinave.

Po ashtu, ai tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partner i pazëvendësueshëm për Kosovën.

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dhe mbesin partner i pazëvendësueshëm për Republikën e Kosovës dhe popullin e saj përballë sfidave me të cilat ballafaqohet”, tha ndër të tjera Kurti./Gazeta Sinjali/

IHMK thirrje qytetarëve të mos ekspozohen në diell, temperaturat do të arrijnë deri në 37 gradë Celsius

Merlinda Guraj

Këto janë masat e reja antiCOVID që do të miratohen sot, vendoset për dasmat dhe mbrëmjet e maturës

Merlinda Guraj

Bashkatdhetarët po vijnë! – Për dy javë arrijnë rreth 300 aeroplanë me mbi 41 mijë udhëtarë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net