Kurti takon kancelarin gjerman, Olaf Scholz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz. Kurti bëri të ditur se ka marrë pjesë në kongresin e Partisë Socialdemokrate (SPD) dhe shprehu kënaqësinë e tij për këtë përvojë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

Kurti këtë e ka bërë të ditur përmes platformës “X”, ku ka njoftuar se ka marr pjesë në kongresin e Partisë Socialdemokrate.

Ai gjithashtu shprehu kënaqësinë e tij për pjesëmarrjen në kongres teksa thotë se takimi me Scholzin ishte i frytshëm.

“Kënaqësi të marr pjesë në kongresin e partisë SPD në këtë vit, ku pata një takim të frytshëm me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, ku nënvizuam fuqinë e marrëdhënieve tona dypalëshe dhe vizionin tonë të përbashkët si socialdemokratë që nxisin drejtësinë, përparimin dhe prosperitetin për qytetarët tanë”, ka shkruar Kurti.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-