Kuvendi miraton buxhetin për vitin 2021

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021.

Buxheti është miratuar me procedurë të shpejtë me një mocion procedural të propozuar nga deputetët.

Pra në këtë formë, amandamentet nga 1 deri 13 janë votuar si pako.

Teksa pas kësaj, si pako janë votuar edhe amandamentet nga 13 deri në 150  të cilat janë pa përkrahjen e komisionit funksional. Të njëjtat nuk janë miratuar përveç njërës.

Buxheti mori 85   vota pro,  zero kundër dhe zero abstenime.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-