Opoja.net

Llokuma të mbushur me djathë

Kuzhina
Llokuma të mbushur me djathë
1 Kg
Miell
3
Vezë
50 gr
Sodë buke
50 gr
Kripë
3
Gota jogurt
Djathë
  1. I tundim vezët me sodën e bukës. Më pas i shtojmë kripën dhe jogurtin. Kur e kemi përzier masën e lëngshme, fillojmë dhe i shtojmë miellin duke e përzier e ndrydhur vazhdimisht. Brumin e formuar e lëmë të vijë për rreth 40 minuta.
  2. Më pas e marrim e shtrijmë në tavolinën e punës dhe e hollojmë me t’hollues. E hollojmë pothuajse dyfish më tepër sesa zakonisht. E presim në copa.
  3. Mbi gjysmën e copave vëmë nga një copë djathë dhe i vëmë një copë tjetër pa djathë mbi. I shtypim anët me pirun që të mos dalë djathi. E fërgojmë në vaj të ngrohtë.
  4. Mund të shërbehen për mëngjes me ajvar, ullinj

Tavë pule me një pjatë anësore sipas zgjedhjes suaj

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

Merlinda Guraj

Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net