Masat e reja: Pritet mbyllje për 12 ditë e gastronomisë dhe qendrave tregtare, diskutohet edhe ora policore

Opoja.net Opoja.net Kosova

Nga java e ardhshme pritet që të ketë mbyllje totale për 12 ditë të gastronomisë dhe qendrave tregtare.

Në takimin që ministri Arben Vitia ka pasur me kryetarin e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi është diskutuar edhe ora policore.

“Gastronomia dhe qendrat tregtare do të mbyllen për 12 ditë duke filluar nga java e ardhshme, teksa është disktutuar edhe ora policore por që nuk është marrë ende ndonjë vendim”, tha Kllokoqi.

Në 24 orët e fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë regjistruar 12 raste të vdekjes dhe 777 raste të reja me COVID-19

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-