Matura Shtetërore 2021, Ministria e Arsimit publikon datat e provimeve

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve për maturën shtetërore 2021.

Ajo ka lajmëruar se provimi i lëndës së Matematikës do të zhvillohet me 11 qershor 2021.

Ndërsa Lënda me zgjedhje me 15 qershor. Provimi i Gjuhës së Huaj do të zhvillohet me datë 3 qershor, ndërsa provimi i Letërsisë do të zhvillohet me datë 7 qershor.

Provimet do të zgjasin 2 orë e 30 minuta dhe nisin në orën 10:00.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-