Mbi 13 mijë aplikime për një javë për shtesat për fëmijë dhe lehona

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka bërë të ditur se mbi 13 mijë aplikime janë regjistruar për një javë për shtesa për gratë lehona dhe për fëmijë.

Kurti tha se prej tyre janë regjistruar mbi 11 mijë për lehonat 1 679 shtesa për fëmijë.

Ai këtë e bëri të ditur dje përmes një konferencë për media.

“Javën tjetër bëhen gjashtë muaj që jemi në detyrë dhe po realizojmë dy prej zotimeve tona kryesore, dhe filluam me zbatimin e masës 3.5 për mbështetje për lehonat dhe shtesat për fëmijë mbi 13 mijë aplikime janë regjistruar, 11.679 për fëmijë dhe 1.501 shtesa për lehona”, tha ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-