Opoja.net
Meka Mish

Mbyllet pjesa e parë në barazim, Bullgaria na shënon në fund

Kosova edhe pse ishte në epërsi ndaj Bullgarisë, pësoi gol në fund të  pjesës së parë.

Ndeshja nisi shumë mirë për djelmoshat tanë që në minuta e para të ndeshjes arritën të krijonin disa raste.

Pas rasteve erdhi edhe goli që u shënua nga Milor Rashica në minutën e 14-të. Aksion i bukur i Kosovës.

Pas golit djelmoshat tanë nuk u zmbrapsën.

Ata krijuan disa raste me Bersat Celinën dhe Vedat Muriqin, por fati nuk ishte me ta.

Kur pritej të mbyllej pjesa e parë pas një gabimi të lojtarëve tanë, më së miri u gjend Ivelin Popov që barazoi rezultatin në minutën e 43-të.

Celina tentoi ta kthejë epërsinë, por goditja e tij shkoi pran portës.

Mbajtja e topit ishte e barabartë, ndërsa me goditje drejt portës Kosova ishte më e mirë 8:5.

Ndeshje e mirë e Kosovës në pjesën e parë./Telegrafi/


Statistikat e pjesës së parë

Bullgaria                    Statistika                   Kosova

1          Gola                                                   1

4          Tentime të përgjithshme              8

2          Brenda kuadratit të portës          2

2          Jashtë kuadratit të portës            5

0          Bllokada                                            1

4          Goditje nga këndi                           1

2          Pozita jashtë loje                            1

51%    Posedimi i topit                               49%

Mos i humb

Kryetari Shabani propozon ndarje të mjeteve për pastrimin e deponive ilegale dhe trajtimin e qenve endacakë

Fari Kolloni

Man in subway sings ‘Unchained Melody’, passengers stop in their tracks when they hear his voice

Linda Guraj

Edhe Galatasaray kërkon shërbimet e Vedat Muriqit

Opoja.net

Shpejtoni për në xhenet, ramazani është mundësia

Opoja.net

Google po përdor Gmail për t’i përcjell blerjet tuaja

Opoja.net

11-year-old girl’s brain tumor miraculously disappears, parents say ‘God healed’ her

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net