Me propozim të Fetah Rudit, Kuvendi miraton rezolutën për të drejtat e personave me aftësi të kufizuara

Opoja.net Opoja.net Kosova

Me propozim të deputetit të LDK-së, Fetah Rudi, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për të drejtat e personave me aftësi të kufizuara.

Sipas dokumentit të siguruar nga Gazeta Sinjali, thuhet se, viti 2022 do të shpallet vit i personave me aftësi të kufizuara në Republikën e Kosovës.Gazeta Sinjali/

The post Me propozim të Fetah Rudit, Kuvendi miraton rezolutën për të drejtat e personave me aftësi të kufizuara appeared first on Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-