Opoja.net

Mënyra më e thjeshtë për të përgatitur sherbetin e ëmbëlsirave, në frigorifer

Kuzhina
Mënyra më e thjeshtë për të përgatitur sherbetin e ëmbëlsirave, në frigorifer

Ja që, me ato mund të bëhet një sherbet që nuk ka nevojë për zjarr dhe që mund ta përdorësh për të ëmbëlsuar gjithçka.

Merr lëkurat e mbetura, një enë të thellë, një pako me sheqer të bardhë dhe një kullesë.

Priti lëkurat e gjashtë limonave mesatarë, në copa të mëdha dhe përzieji në enë me një filxhan sheqer. Mbulo enën, duke e përzier çdo një orë përafërsisht, derisa sheqeri të jetë tretur plotësisht. Kullo lëngun dhe fute në frigorifer.

Nëse ju duket e pabesueshme që mund të përftoni një sherbet aq të mirë, duhet të bindeni që acidi i lëkurave të sheqerit ndihmon shkrirjen e sheqerit pa qenë nevoja të shtojmë ujë apo ta ziejmë.

Kështu që ju do të keni një shije të pastër e një tenxhere më pak për të larë.

Loading...

Mos i humb

Një ide e sallatës së shpejtë për iftar

Opoja.net

Receta e orizit të ngrohtë me brokoli – shije dhe shëndet në një pjatë

Opoja.net

Mënyra më e mirë për të gatuar omletin

Opoja.net

Zbulohet sekreti i recetës së ‘espresso’-s më të mirë

Opoja.net

Akullore me buburreca, vodka me merimanga dhe burger me karkaleca, ushqime luksoze nga e gjithë bota

Opoja.net

Mish rose me portokall

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net