Mërgimtarët kthehen në shtetet ku jetojnë, kolona vetëm në Merdare

Opoja.net Opoja.net Kosova

Pas festës së Fitër Bajramit, mërgimtarët që kanë qenë në Kosovë për ta kaluar këtë festë me familjarët, kanë nisur të kthehen në shtetet ku jetojnë.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në pikë kalimet kufitare pritjet në hyrje dhe dalje janë deri në pesë minuta, përveç në Merdare, ku kolonat janë 500 metra.

Pritjet për të dalë nga Kosova, përmes kësaj pike kufitare, po zgjasin një orë.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-