Mërgimtarët marrin rrugën për Kosovë, këto janë pritjet në pikat kufitare

Opoja.net Opoja.net Kosova

Siç u bë e ditur, vetëm sot në Prishtinë kanë ateruar 50 aeroplanë nga shtete të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Përveç kësaj, shumë nga mërgimtarët Kosovës ia mësyjnë edhe me vetura, e kjo po shkakton kolona në pikat kufitare.

Sidoqoftë, gjendja aktuale nëpër të gjitha pikat kufitare është e mirë dhe nuk ka pritje të gjata.

Në Merdare, aty ku zakonisht është situata më problematike, pritjet shkojnë deri në 10 minuta në hyrje-dalje.

Kaq kohë pritje për të hyrë në Kosovë duhet edhe tek Dheu i Bardhë.

Ndërkaq, në pikat tjera kufitare situata është edhe më e mirë ndërsa pritjet nuk janë më të gjata se pesë minuta. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-