Opoja.net

MI-ja njofton se rrugët në Kosovë janë të kalueshme

Kosova
MI-ja njofton se rrugët në Kosovë janë të kalueshme

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se të gjitha autorrugët, rrugët nacionale dhe ato rajonale në vend janë të kalueshme, pavarësisht kushteve të motit.

MI-ja njofton se mirëmbajtja dimërore është duke vazhduar në baza ditore përmes shpërndarjes së kripës në rrugët që rrezikojnë të kenë ngrica mbi shtresat qarkulluese.

“Ministria e Infrastrukturs bën apel për kujdes të shtuar në komunikacion, njëkohësisht mbetet e përkushtuar maksimalisht në zhvillimin normal të komunikacionit dhe minimizimin e vështirësive eventuale”, thuhet në njoftim.

Osmani mund ta shkarkojë Dakën për “dëmtim të integritetit të KQZ-së”

Opoja.net

Tre të vdekur dhe 379 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Merlinda Guraj

Sa kushton energjia elektrike në Kosovë e sa në shtetet e tjera?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net