Opoja.net

Momenti historik i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

Ishte ora 15:00 e 17 shkurtit 2008, kur Kuvendi i Kosovës ishte mbledhur për të shënuar një nga momentet më historike për Kosovën por edhe për shqiptarët në përgjithësi.

Miliona shqiptarë pritnin në shtëpitë e tyre momentin e shpalljes së pavarësisë, ndërsa të tjerët kishin dalur në sheshe për të festuar.

Rreth orës 15:30, kryetari i Kuvendit Jakup Krasniqi, i kishte dhënë fjalën kryeministrit Hashim Thaçi për ta lexuar deklaratën e pavarësisë.

Në ora 15:39 Kosova veçse ishte e pavarur.

 

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net