Moti në Kosovë, parashikimi për këtë fundjavë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Dy ditët e ardhshme pritet që të mbaj mot i qëndrueshëm.

Do të ketë më shumë diell, sidomos ditën e shtunë.

Të dielën parashihet të ketë shtim të vranësirave, e priten mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Sipas Prishtina Weather e shtuna do të jetë shumë e ngrohtë dhe kryesisht me diell.  Në mbrëmje do të ketë vranësira kalimtare. Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 9 gradë celsius derisa maksimalet do të arrijnë deri në 25 gradë.

Dita e diel pritet të jetë  shumë e ngrohtë me vranësira e intervale me diell.

Pasdite dhe në mbrëmje me mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 12 gradë celsius derisa maksimalet do të arrijnë deri në 27 gradë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-