Opoja.net

Moti për dy ditët e para të vitit 2021

Moti për dy ditët e para të vitit 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në dy ditët e para të vitit 2021.

IHMK ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i jugperëndimit.

Sot pritet të arrijnë në Kosovë 4 mijë e 680 vaksina Pfizer

Opoja.net

Mbi 100 mijë kosovarë punojnë pa kontrata, këto janë vendet e punës që “u shuan” në pandemi

Opoja.net

Gjendet kuleta me të holla në Prizren, kërkohet pronari i saj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net