Opoja.net

Ndryshon moti, nesër shi dhe borë

Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas njoftimit nga IHMK-ja, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 dhe 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet mes 1-2 gradë celsius.

Të enjten parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Katër vatra të zjarrit janë aktive në Kosovë

Opoja.net

Përhapja e zjarreve në Kosovë, kjo është vatra më serioze

Opoja.net

Kurti: Mërgata, pjesë thelbësore e zhvillimit të qëndrueshëm

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend