Opoja.net

Në Dragash po mbahet kursi i Gjuhës Angleze për Turizëm, interesimi është mjaft i lartë

Në lokalet e shkollës fillore “Fetah Sylejmani” po mbahet kursi i Gjuhës Angleze për Turizëm, i cili organizohet nga Bibloteka Publike “Ymridin Çengaj”, në bashkëpunim me Ambasadën Amerikane dhe Biblotekën Ndërkomunale të Prizrenit.

Kursi po mbahet dy herë në javë nga 90 minuta dhe do të zgjasë për tre muaj. Interesimi për këtë kurs është mjaft i lartë. Në fund të kursit, kursistët e çertifikuar do të mund të punojnë si “tourist guider” në gjithë territorin e Kosovës.

Pritet që aktivitete të tilla të organizohen nga Bibloteka “Ymridin Çengaj” gjatë gjithë këtij viti.

(Foto: American Corner Prizren)

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 2 people, people sitting, table and indoor

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

 

Sulmohet infermieri në Dragash – Protestojnë mantelbardhët! (Video)

Opoja.net

Mot me diell dhe vranësira, pasditja me riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Merlinda Guraj

MSh nuk ua vazhdon kontratat infermierëve që u punësuan gjatë pandemisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net