Opoja.net

Në Dragash shënohet Dita e Tokës me aktivitete (Foto)

Në ditën e Planetit Tokë, u shënua në Dragash me aktivitete. Gjatë ditës së sotme është mbajtur aksioni “Ta pastrojmë Kosovën” dhe këtë herë të rinjët e komunës së Dragashit e treguan vetin se e dojnë një ambient të pastër.

“Së bashku mund ta bëjmë vendin tonë me të mirë për të jetuar”
“Ta ruajmë Tokën dhe ambientin ku jetojmë”
“Toka ,rrugët dhe hapsirat publike janë shtepija jonë !”
“Mbajini të pastërta Tokën dhe vendbanimet !”
“Për të ardhmen për fëmijët tanë !”

17
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

© Opoja.net

 

Kryetari i LDK-së dje qëndroi për një vizitë në Komunën e Dragashit

Opoja.net

19 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, prej tyre 1 nga Dragashi

Opoja.net

Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto