Opoja.net

Në laboratorin e QKMF-së në Prizren filloi realizimi i analizave Tripl test pa pagesë

Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, Xhevat Elezkurtaj, ka njoftuar se të enjten në laboratorin e këtij institucioni të Kujdesit Parësor Shëndetësor, filloi të realizohet një ndër analizat më të rëndësishme për shtatzëna – Triple test!

“Kjo analizë kryhet me qëllim të vlerësimit të propabilitetit për anomali kromozomale të fetusit. Ky test shërben për depistimin e Sindromës Doën, Spina Bifida dhe Trizomisë 18. Testi bëhet nëpërmjet gjakut të nënës prej javës 14-20 të shtatzënisë .Rezultatet e testit jepen brenda ditës.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Një ndër analizat më të shtrenjta në laboratorët privat për herë të parë në një institucion publik shëndetësor në vend, bëhet pa pagesë”, ka njoftuar drejtori i QKMF-së, Xhevat Elezkurtaj.

Bankat në Kosovë po i marrin gjysmën e shtesave të fëmijëve

Opoja.net

Osmani – presidentit të Finlandës: Serbia vazhdon të jetë kërcënim për stabilitetin rajonal

Opoja.net

Kurti-QUINT-it: Ose do t’i mbajmë targat të dyja shtetet, ose do t’i heqim

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto