Në mungesë kuorumi s’kalon rezoluta për anulim të licencave për “Kelkosin”

Opoja.net Opoja.net Kosova

Mungesa e kuorumit ka bërë që të mos dalë në votim rezoluta e Lëvizjes Vetëvendosje përmes së cilës kërkohej anulimi për dhënien e licencave afatgjate për prodhimin e energjisë elektrike ndërmarrjes “Kelkos Energy” për hidrocentralet “Deçani” dhe “Belaja”.

Kjo parti pos kësaj kërkoi nga Ministria e
Ekonomisë dhe Ambientit edhe tërheqjen e lejeve mjedisore dhe ujore për
“Kelkosin”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-