Opoja.net

Në Prizren shpërfillet vendimi i Qeverisë, bizneset afariste të hapura

Uncategorized

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim dje që të mbyllen kafeteritë, baret, pabet dhe restorantet, qendrat tregtare me përjashtim të farmacive dhe marketeve ushqimore.

Por siç duket në Komunë e Prizrenit nuk janë duke e përfillur këtë vendim.

Në një video të siguruar nga IndeksOnline shihet se bizneset afariste janë të hapura dhe kanë vazhduar punën sikur zakonisht.

IndeksOnline mëson se edhe disa nga kafiteritë dhe restaurantet janë të hapura në këtë komunë.

Vendimi i Qeverisë për mbylljen e këtyre erdhi si masë mbrojtëse kundër përhapjes së koronavirusit.

Kujtojmë se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, vazhdimisht këshillon qytetarët e Kosovës që të mos i frekuentojnë vendet e mbyllura dhe ku ka shumë njerëz.

Loading...

Mos i humb

Bordi aprovon kërkesen e menaxhmentit, nga 300 euro shtesë për punëtorët, por jo edhe për menaxhmentin

Opoja.net

Rukiqi: Ekonomia e Kosovës po dëmtohet nga 10 milionë euro në ditë për shkak të COVID 19

Opoja.net

Rrëfimi i tmerrshëm i infermieres britanike: Mu desh t’i largoja 40 trupa të vdekur përnjëherë

Opoja.net

A po na mbrojnë në të vërtetë maskat nga COVID-19? E tregon mjeku

Opoja.net

Një kompani amerikane është e gatshme të fillojë një test sigurie të një vaksine kundër koronavirusit

Opoja.net

Një asteroid gjigant me madhësinë e një mali do të përshkojë tokën këtë muaj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net