Nesër mot i vranët dhe me shi

Opoja.net Opoja.net Kosova

Dita e nesërme do të karakterizohet me mot të vranët dhe me shi ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, transmeton Gazeta Sinjali.

Në vendet malore parashikohen edhe reshje bore.

“Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët me shi dhe në vendet malore parashihen edhe reshje bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë lehtë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-