Një çift ndërtuan një kabinë nga dritaret e ricikluara

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Kur në mësojmë të jetojmë thjeshtë, ne kemi zotëruar artin e jetesës, transmeton lajmi.net.

Njerëzit duhet të lejnë materializmin anash dhe të jetojnë të fokusuar më shumë në mënyrën e jetesës më të thjeshtë.

Pasi që gjeneratat e reja janë më të qëndrueshëm dhe më të zgjuar, shumica mund të gjejnë gjëra të vogla dhe të thjeshta të ndërtojnë shtëpinë e tyre dhe që duket shumë më bukur se sa shtëpitë luksoze.

Në vitin 2012 një çift filluan të planifikonin shtëpinë e tyre shumë të bukur në një mal në Virgjinian perëndimore.

Ata ishin të pa punë në atë kohë, por në ndërkohë ata gjetën punë si dizajnere dhe fotograf. Pasi lanë punën e tyre ata filluan të realizonin ëndrrën që kishin.

Ata ndërtuan kabinën e tyre perfekte në një vend të mahnitshëm me ajër të pastër, i bërë i tëri nga dritaret që ka një pamje modern. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-