Një mëngjes i lehtë dhe plot energji

Kuzhina
Një mëngjes i lehtë dhe plot energji

Përbërësit e nevojshëm:

200g mjedra ose luleshtrydhe (mund të jetë një kombinim)

400ml grek kos

1 lugë gjelle mjaltë

1 lugë gjelle fara chia

1 ugë kafeje me aromë vanilje

1 banane

100g granola shtëpi

Mënyra e përgatitjes:

Përzinin 200ml kos me fara chia, mjaltin dhe vaniljen. Ndani në gota dhe lëreni menjëanë që të qëndrojnë dhe farat chia të fryhen.

Në një blender, bluani së bashku kosin e mbetur me mjedrat dhe luleshtrydhet. Mund të shtoni të njëjtën mjaltë nëse mendoni se nuk do të jetë mjaft e ëmbël, por nuk keni pse.

Pastaj merrni gotën në të cilën janë farat chia dhe kosi dhe shtoni sipër granolan, pastaj pritini bananen, më pas hidhni sipër smoothit me mjedër dhe luleshtrydhe.

[the_ad_group id="421"]

2 receta pijesh freskuese për këto ditë të nxehta vere

Opoja.net

Brumë pice për 2 minuta, i butë pambuk

Opoja.net

Një ide e sallatës së shpejtë për iftar

Opoja.net

Receta e orizit të ngrohtë me brokoli – shije dhe shëndet në një pjatë

Opoja.net

Mënyra më e thjeshtë për të përgatitur sherbetin e ëmbëlsirave, në frigorifer

Opoja.net

Mënyra më e mirë për të gatuar omletin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net