Nuk do të ketë mbyllje totale për festa

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka bërë të ditur se nuk do të ketë mbyllje totale si pasojë e virusit COVID-19 gjatë festave të fundvitit.

Ai ka thënë se pas takimeve që ka pasur me autoritetet vendimmarrëse janë pajtuar se mbyllja nuk do të jetë zgjidhje.

Kujtojmë se kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se çdo të premte do të vendosin lidhur me masat e reja anti-covid.

Njoftimi i Rukiqit:

Keto dite kam pranuar plot pyetje rreth mundesise per nje ri-mbyllje te ekonomise, per festat e fundvitit.
Nga takimet dhe komunikimet e fundit me autoritetet vendimmarrese, jemi pajtuar qe mbyllja totale nuk eshte zgjidhje dhe do te ishte me pasoja fatale per ekonomine, por masat ekzistuese duhet te respektohen me rigorozitet.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-