Opoja.net

Numër i madh i aksidenteve në Kosovë, vetëm gjatë ditës së mërkurë kanë ndodhur 65 të tillë

Kronika
Numër i madh i aksidenteve në Kosovë, vetëm gjatë ditës së mërkurë kanë ndodhur 65 të tillë

Një numër i madh i aksidenteve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme (e mërkurë) në Kosovë.

Policia e Kosovës, ka njoftuar se numri i aksidenteve në komunikacion gjatë 24-orëve të fundit ka arritur në 65.

Siç bëhet e ditur, 31 prej aksidenteve ishin me persona të lënduar ndërsa në 34 aksidentet tjera raportohet të ketë pasur vetëm dëme materiale, transmeton Telegrafi.

Po ashtu, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1 mijë e 453 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Përveç aksidenteve dhe tiketave të shqiptuara, polica bën të ditur se në ditën e djeshme janë arrestuar 41 persona, 31 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Rrokulliset kombi në rrugën Dragash – Brod

Opoja.net

Vidhen para në një xhami të Prizrenit

Opoja.net

Rrëzohet nga kulmi i shtëpisë, lëndohet rëndë

Opoja.net

Dragash: Akuzohet se për sulm në oborr të xhamisë, dënohet me 150 euro gjobë

Opoja.net

I kapet arma ilegale në barakë të pëllumbave, arrestohet

Opoja.net

Vërejtje gjyqësore ndaj të akuzuarit në Dragash, pranoi se me kamion rrëzoi shtyllën elektrike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net