Numër rekord i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Brenda 24 orëve në Kosovë janë shënuar 4 raste të vdekjes dhe janë regjistruar 2 mijë e 110 raste të reja, shkruan Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 130 persona nga ky virus.

Ndërkaq, në total numri i rasteve aktive është 12 mijë e 159.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-