Opoja.net

Osmani pret në takim koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Osmani pret në takim koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim Koordinatoren për Zhvillim të OKB-së, Ulrika Richardson, shkruan Gazeta Sinjali.

Richardson i përcolli urime u.d. presidentes Osmani për rezultatin në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit si dhe e uroi atë dhe popullin e Republikës së Kosovës për një proces të qetë e demokratik zgjedhor.

Palët diskutuan për rëndësinë e shndërrimit të pritshmërive të qytetarëve në punë dhe në projekte konkrete. Në këtë drejtim, u diskutua edhe për avancimin e pozitës dhe mirëqenies së fëmijëve dhe të grave. Njëkohësisht, u theksua nevoja për bashkërendim të politikave publike dhe projekteve të ndryshme zhvillimore me Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm”,thuhet në njoftimin për media.

Në takim u diskutua edhe për rëndësinë e prioritizimit të menaxhimit të suksesshëm të pandemisë si dhe sigurimit sa më të shpejtë të vaksinës, si dhe bashkëpunimit të vazhdueshëm ndërinstitucional në këtë drejtim.

Kosova, në pritje të rreth 10 mijë dozave të vaksinës kundër COVID-19

Opoja.net

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Opoja.net

Osmani edhe sot vazhdon takimet në Bruksel

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net