Opoja.net

Osmani takon përfaqësuesin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, flasin edhe për vaksinat antiCOVID

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim përfaqësuesin special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, Arnë Sannes Bjornstad, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit, në këtë takim Osmani dhe Bjornstad kanë diskutuar edhe për mundësinë e sigurimit të vaksinave antiCOVID, në veçanti për personelin mjekësor dhe kategoritë e ndjeshme.

“Ai ka përgëzuar u.d. Presidenten Osmani për rezultatin zgjedhor dhe ka thënë se kjo shënon hapjen e një kapitulli të ri në politikën kosovare. Po ashtu, u diskutua për rëndësinë e konstituimit të institucioneve dhe nevojës për t`u fokusuar në një program zhvillimor që garanton një jetë më të mirë për të gjithë qytetarët në vend”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e Presidencës.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net